Kompostimine

Kompostimine ehk orgaaniliste jäätmete ümbertöötlemine

Orgaaniliste jäätmete kompostimine on loomulik protsess – ei mingeid kemikaale, lisatud kuumust või muud ebaloomulikku tegevust. Protsessi kiirendus toimub tänu õhutamisele. Kompost, mis välja tuleb, on kõrgekvaliteediline ja valmis koheseks kasutamiseks – tegu on orgaanilise väetisega. Kogu protsess on automaatne – midagi muud ei pea tegema, kui lihtsalt orgaanilisi jäätmeid masinasse suunama. Energiakulu on väga madal.

Kompostimise lahendustesse investeerimise kasulikkus

  • Säästa raha – Ühekordne suurem investeering aitab Sul pikas perspektiivis hoida kokku transpordikuludelt (jäätmetöötlus toimub kohapeal).
  • Teeni lisaraha – Orgaaniline kompost on tänapäeval kõrgelt hinnatud ning sellele leidub palju huvilisi. Sinu ümbertöödeldud jäätmed saavad Sulle tuua lisatulu.
  • Loo uut energiat – Jäätmed on potentsiaalne energiaallikas, mida saad enda tootmises uuesti ära kasutada.
  • Hoia keskkonda – Tänu ümbertöötlemisele aitad vähendada prügimäele sattuvate jäätmete hulka. Nii vähendad oma organisatsiooni ökoloogilist jalajälge, toodad vähem kasvuhoonegaase ja aitad seeläbi ennetada ka kliimamuutuseid.
  • Naudi mugavust – Kvaliteetne kompostimislahendus kestab aastakümneid, seda on lihtne kasutada ega nõua enda alla meeletult suurt pinda.

Kompostimise tehnilised lahendused, mida pakume

  • Bioreaktorid – Suurepärased ja kompaktsed lahendused toidujäätmete ja teiste biolagunevate jäätmete kohapealseks kompostimiseks. Seadmed sobivad nii tootmisettevõtete kui koolide-lasteaedade, restoranide, haiglate ja elumajade, talude juurde.
  • Vaalusegajad – Muuda kiirelt ja võimalikult odavalt tekkinud orgaanilised jäätmed täisväärtuslikuks kompostiks (ehk väetiseks) põldudele ja aedadele.
  • Purustajad – Meie valiku purustajate seast leiate sobivaid lahendusi nii biomassi, puidu ja roheliste jäätmete, plastiku, paberi, olmejäätmete jm purustamiseks. On nii mobiilseid kui statsionaarseid seadmeid, samuti käitatavad traktori jõuvõtuvõllilt, diiselmootoriga ja elektrimootoriga.

Lisainfo lugemiseks brändide ja nende seadmete kohta, klõpsa soovitud brändi juures “Loe lähemalt” viitele. Kui soovid kohe minna brändi kodulehele, klõpsa brändi logole.

Võta meiega ühendust ja aitame välja selgitada Sulle sobivaima lahenduse!